Pumeza Matshikiza Profile Photo

Pumeza Matshikiza

Described as "one of today's most exciting new operatic voices" (Independent), South African soprano Pumeza Matshikiza is one of today’s rising opera stars. An exclusive Decca Classics recording artist, her debut album “Voice of Hope” was released in 2014. Her second album “Arias” with arias by Puccini, Catalani, Ravel and Mozart and songs by Fauré was released in May 2016.

Latest News:

  • 14.04.2018 - Soprano Matshikiza, Mersin'de sanatseverlerin karşısına çıkacak

  • MERSİN’de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde düzenlenecek 17’nci Mersin Uluslar arası Müzik Festivali’nde ‘Günümüzün en heyecan verici yeni operatik seslerinden biri' olarak tanımlanan soprano Pumeza Matshikiza, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan ile birlikte sahneye çıkacak.

    17’nci Mersin Uluslararası Müzik Festivali 14 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde başlıyor. Festivalin açılış konserinde Pumeza Matshikiza, şef Antonio Pırolli yönetimindeki Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde sahneye çıkacak. Konserde Murat Karahan da solist olarak yer alarak.

    OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>http://www.gazeterize.com/kultur-sanat/soprano-matshikiza-mersin-de-sanatseverlerin-karsisina-cikacak-h13690909.html

    Gazete Rize

    « return